Seripaino ja lasermerkkaus

Hienot tekstit ja grafiikat ohutlevytuotteen pintaan painatuksella tai lasermerkkauksella

Painatus ja merkkaus ohutlevytuotteeseen

Seripaino
Silkkipaino eli seripaino on painomenetelmä, jossa painatukselta vaaditaan pitkää kestoa vaativissa olosuhteissa sekä tarkkuutta. Erityisesti suurissa painomäärissä silkkipaino on yleensä edullisin ja järkevin painomenetelmä.

Silkkipaino max. työala:

  • leveys 800 mm
  • pituus 650 mm
  • korkeus 165 mm

Lasermerkkaus
Lasermerkkaus on nopea ja edullinen tapa yksilöidä ohutlevyyn sarjanumero, QR-koodi, logo, kuva tai tuotteen nimi laadukkaasti ja pysyvästi. Se sopii erityisesti teolliseen merkitsemiseen tarkkuutensa ja kestävyytensä ansiosta. Lasermerkattu jälki on käytännössä ikuinen.

Lasermerkkaus max. työala:

  • pituus 220 mm
  • leveys 220 mm
  • korkeus 260 mm

 

Uutta! Cajo Tailor Advanced-merkintäyksikkö

  • työala 200x200mm, isommat alat myös mahdollisia
  • maksimi korkeus 800mm
  • materiaalit; teräs, ruostumaton teräs, alumiini (alumiinille myös musta merkintä), kaiverrusmuovit, puuvaneeri yms..
  • monipuolinen Cajo Studio ohjelmisto sis. mm. vieraskieliset fontit, laadukkaat viiva- ja QR koodit kaikkiin materiaaleihin
  • automaattinen merkkaustiedon haku esim. Excel -tiedostoista
Combi Genius leikkaus

Seripainolla eli silkkipainolla saadaan tehtyä laadukkaita tekstejä ja graafeja esimerkiksi paneeleihin ja koteloihin, tai mihin tahansa osaan.

Lissmac-hiontalinja

Lasermerkkaus toimii erinomaisesti tekstien, sarjanumeroiden, kuvien tai vaikkapa QR-koodin lisäämiseen tuotteen pinnalle.

Nerokas mekaniikkatehdas

Katso myös nämä tuotantomenetelmämme

Teräksen ja alumiinin leikkaus

Leikkaamme monipuolisesti ja tehokkaasti ohutlevyä omassa tuotannossamme.

Hitsaus ja laserhitsaus

Tuotannostamme löytyvät monipuoliset hitsauskoneet ja -teknologia ohutlevystä valmistettavien tuotteiden hitsaamiseen.

Särmäys ja toksaus

Uutta! Teemme särmäystä ja toksausta automatisoidussa robottiyksikössä.

Elekmerk koneistustyöt

Koneistus

Koneistustyöt ovat tärkeässä osassa mekaniikkakokonaisuuksien valmistuksessa

Pinnoitus ja jauhemaalaus

Teemme saman katon alla myös pinnoitukset ja jauhemaalaukset ohutlevytuotteille

Seripaino ja lasermerkkaus

Hienot tekstit ja grafiikat ohutlevytuotteen pintaan painatuksella tai lasermerkkauksella.

Kokoonpano ja testaus

Tarjoamme asiakkaillemme laadukkaiden komponenttien lisäksi mekaanisia ja sähköisiä kokoonpano- ja testauspalveluita.

luotettava kumppani

Olemme huomisen haastaja, joka haluaa menestyä yhdessä asiakkaidensa kanssa jo tänään!

Jukka Kotamäki
Sales / Head of Unit
+358 40 501 7799
jukka.kotamaki(at)elekmerk.fi